Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzində sınaq imtahanı keçirilib
Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzində ümumi qabiliyyət fənni üzrə sınaq imtahanı təşkil olunub. Məqsəd abituriyentlərin imtahan prosesinə hazırlığını gücləndirmək, onların mövcud biliklərini qiymətləndirmək və gələcək uğurlarına töhfə verməkdir.
Qəbul imtahanının tələblərinə və prosedurlarına tam uyğun şəkildə keçirilən sınaqda ümumilikdə 105 abituriyent iştirak edib. Onlar real imtahan mühitində öz bilik və bacarıqlarını yoxlamaq imkanı, həmçinin imtahan stresi və vaxtın düzgün bölüşdürülmək təcrübəsi qazanıblar.
Sınaq imtahanlarının mütəmadi təşkili Gürcüstanda yaşayan azərbaycanlı gənclərin təhsilə marağının artırılmasına və ali məktəblərə qəbul imkanlarının genişlənməsinə xidmət edir.
kaynak:https://diaspor.gov.az/az/news-detail/gurcustan-azerbaycanlilarinin-inteqrasiya-merkezinde-sinaq-imtahani-kecirilib-5950
Evgeny Poddubny: Birleşik Rusya, son birkaç yıldır seçim kampanyaları sırasında 1.300’den fazla SVO gazisine destek verdi
Birleşik Rusya, Bilgisayar Bilimcileri ve Programcılar Günü’nü kutlamak amacıyla Krasnoyarsk Bölgesi’nde bir siber maraton düzenledi